Léčivá nebo škodlivé? U konopí záleží na jeho užívání.

Dlouho se vedly různé diskuse o tom, jestli je rostlina, zvaná konopí, léčivá nebo škodlivá a měla by se tudíž zakázat. Ono to asi není tak jednoznačné. Záleží na tom, jakým způsobem se využívá.

Málokterá rostlina dnes přitahuje více pozornosti než konopí. Hlavní příčina jeho popularity je asi každému jasná a vedou se vášnivé diskuse o tom, jestli by se měla legalizovat, nebo naopak úplně zakázat. Jak už to bývá, odpověď není zřejmě úplně jednoznačná a velice záleží na tom, kdo a jakým způsobem tento dar přírody využívá.

Hlavním viníkem špatné pověsti konopí je látka THC (tetrahydrocannabinol), která má na lidský organismus psychoaktivní účinky a v minulém století právě tato látka způsobila, že se konopí dostalo na seznam omamných látek a bylo klasifikováno jako tzv. tvrdá droga ve stejné skupině, jako například heroin nebo pervitin. Z tohoto důvodu pak došlo také k výraznému omezení studia dopadů používání konopí a jeho výtažků na lidský organismus a dnes máme tím pádem mnohem méně informací než u jiných léčivých rostlin, které psychotropní účinky nemají.Díky znatelnému uvolnění legislativy spojené s užíváním konopí, zejména v Kanadě a USA, máme v současné době k dispozici postupy, kterými lze v konopných produktech snížit obsah konfliktní látky THC téměř na nulu. Podle současné legislativy je povolená hranice obsahu THC na úrovni 0,3 %, neboť v této míře již rozhodně nelze pozorovat žádné omamné či psychotropní účinky. Laboratorní zpracování jde však ještě dále, když prostřednictvím extrakčních procesů snižuje podíl obsahu THC na řády setin či tisícin procenta.

Právě takto upravené suroviny používáme k výrobě našich produktů a není tak potřeba se obávat, že by vás jejich použití omezovalo v běžném životě, způsobovalo stavy omámení nebo dokonce přivádělo do jakéhokoli rozporu se zákonem. Proto na všech našich produktech naleznete označení THC-free (bez THC) a můžete si je bez obav vychutnávat kdykoliv a kdekoliv.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz